מסך הזהב

פעם, בסוף שנות השמונים קהל המאזינים של רשת ג' בחר בשיר "למבדה" לשיר העשור (זוכרים? היה שיר כזה).

מה שזוכרים הכי טוב (מה שהכי קרוב וטרי) הוא הכי טוב.

מי אמר שיש קשר לזה שבתחרות מסך הזהב "לא נפסיק לשיר-כוכב נולד" זכתה בתור תכנית העשור של ערוץ 2?

מי אמר?

הלו, לא שומעים טוב.

אני לא שומע. מה?

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • בטי בלום  ביום נובמבר 15, 2003 בשעה 11:59 pm

  הואיל ולחמישיה לא היה סיכוי, לא "יותר עדיף" שזכו הטאלנטים מהפריפריות ולא תוכניות הדגל של הערוץ: מעגל השטן של שילון, הטלנובלות של טופז ואפילו הכספת (שמאחוריה לא עומדת תאוות הדעת אלא תאוות הבצע)?

  בקיצור, ההשוואה שלך הגיונית אבל מפספסת את ההפתעה הגדולה: העם אמנם טיפש- אבל פחות ממה שחשבנו.

 • בטי בלום  ביום נובמבר 16, 2003 בשעה 3:56 pm

  שילון וטופז במראה ספורט אלגנט:
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2818620,00.html

  תענוג למנוע עששת!

 • ללא שם  ביום נובמבר 16, 2003 בשעה 8:52 pm

  האומנם ?
  לי נראה שהעם שלנו גם טיפש וגם שתה הרבה חשיש, ( כל קשר בינו לבין זכרון מקרי בהחלט)
  הפרסים הם פרסי עשור, !!
  את חושבת שלאנשים שהצביעו יש זיכרון קלוש איזה תוכניות שידרו בעשור הזה?? ( נכון את צודקת את רובם לא שווה לזכור אבל בכל זאת)
  הרי ברור שאם ראשון בבידור או פיספוסים היו בתחילת דרכן השנה אז
  לא הייתי יכולה לשלוח אותך לאומה (תורמן) [המפעימה] שתלמד אותך לרקוד על דמם של דודו או שילון
  אם העם לא טיפש אז הטעם שלו כ"כ גרוע שאפילו המשפט " על טעם וריח אי אפשר להתווכח"
  מחוויר ממבוכה

 • בטי בלום  ביום נובמבר 17, 2003 בשעה 1:06 am

  הספקולציות מיותרות כי עצם הרעיון לבחור ולהכתיר את "תוכנית העשור" מגוחך. הפומפוזיות של המעמד התחננה לכאפה פוקחת עיניים- וקיבלה. ומשעשע שאשפי הספקטקלים במשקל נוצה שנועדו לבדר ולהשכח רגע לאחר מכן פותחים עכשיו ג'ורע על תפקודו של המכאנזים הזה. ונחמד לראות צדק פואטי בפעולה.
  אבל למעלה מכך, אני מקווה ש"העם" מעדיף תוכניות כמו "כוכב נולד" שלא לועגות לו, על פני הציניות המנשבת מהתוכניות "העממיות". צביקה הדר הוא אחד העם, הוא רואה ערוץ 2 להנאתו ואילו השילונים, הטופזים והבן טלולות רק דופקים עליו קופה. זה מרומם ואלה מנצלים. אולי העם לא יודע את זה- אבל זה כן דבר שאפשר להרגיש. ועדיין, גם אם מדובר בנצחון ה"אס אם אס שייך לצעירים"- השמחה לאידם של מזני התרבות העברית גדולה מאוד.

 • ג'ול  ביום נובמבר 17, 2003 בשעה 4:45 pm

  של השיר "למבדה" עד היום יש לי טראומה מהבחירה הזו.

 • אודי  ביום נובמבר 17, 2003 בשעה 5:33 pm

  על איזו תוכנית טאלנטים מהפריפריות את מדברת? הפורמט של כוכב נולד מועתק מפורמט אמריקאי שמועתק מפורמט בריטי. שומדבר חדש או אינטלקטואלי אין בזה, להיפך – זה תת רמה בערך באותה הרמה שדודו טופז ויגאל שילון תת רמה. זה שהמשתתפים מהפריפריות? גם אצל דודו וגם אצל יגאל. זה שהם מפגינים יותר כשרון? אין לזה שום קשר לציון עשור. לא שאני בעד לבחור את דודו או יגאל כתוכניות עשור, אבל הבחירה הזאת לא מעידה כלום על השכל של עם ישראל או על ההעדפה של העם. העם עובר אמריקניזציה, ומקבל כל קקה שנותנים לו בטלויזיה.

 • אודי  ביום נובמבר 17, 2003 בשעה 6:44 pm

  מישהו מדבר פה אל בטי בשמי?
  אין לך ניק-ניים אחר?

 • אודי2  ביום נובמבר 17, 2003 בשעה 9:03 pm

  אפילו לא חשבתי על זה. בא לי בטבעיות.באמת קוראים לי אודי.

 • אודי  ביום נובמבר 17, 2003 בשעה 9:16 pm

  כל אודי מבורך פה
  תרגיש חופשי

 • בטי בלום  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 2:35 am

  אם חדשנות ואינטלקטואליות היו פרמטר רלונטי לבחירה- אזי החמישיה היו לוקחים את הפסלון המגוחך בהליכה נונשלנטית. אבל קטגוריית העשור האוטוארוטית חוגגת אך ורק את תרבות הרייטינג וככזו, משונה השערוריה שקמה סביב הבחירה. הלא הרייטינג של המעגל השילוני מהימים בהם לא היו לוויין ושאר נותני פייט- לא ישווה לשזה שהביאה הנינט. וחוצמיזה, "כוכב נולד" שיכללה את הקשר בין התוכניות למפרסמים (אס אם אסים להמונים) ורק על זה מגיע לה הצ'ופר על שם ערוץ 2.
  ונכון שזה מופרך, אבל אני רוצה לקוות ש"העם" זוכר לדודו את הערותיו הגזעניות על קהלו ויודע שיגל\ארז הם לא סחבקים. גם אם לא מדובר בידיעה אלא בתחושה עמומה של ניצול, אני רוצה לקוות שהקהל מעדיף את פורמט הסינדרלה של "כוכב נולד" שבסך הכל נותן לפריפריים אפשרות לשדרג את מיקומם בסדר החברתי. להבדיל מהשילונים וטופז, התוכנית הזו מתגמלת כשרונות אמיתיים והופכת את המועמדים בה ליותר מקהל פאסיבי או קוריוזים משעשעים. התוכנית הזו לא מתנשאת על הקהל אלא מפרגנת לו כוכבות שאינה נופלת מסטאריותו של המנחה, שרק מנחה. מוצאו של הפורמט לא רלונטי לעניין ולקבול על בחירה זו או אחרת שנעשתה במסגרת מסיבת העשור להיווסדו של ערוץ 2 בתואנה שהיא אמריקאית, זה פתטי, לא? "כוכב נולד" היא הרע במיעוטו וטוב שהיא זכתה. למעלה מכך, כל המזדעקים עשו את שלהם ואין מי שיביע זעזוע נוכח חיצי הסרקזם שאדון התרבות טופז מטיח בנינט- שכל חטאה בכך שמילמלה פרקי תהילים ואז עלתה לבמה ושרה ל"עם" זוהר ארגוב. היא לא תיחמנה את המערכת לצרף את התוכנית לרשימת התוכניות המועמדות לפרס ולא פנתה לעם בקריאה נרגשת שיבחרו בה. טופז שוב מוכיח את היותו דמות נלעגת שראויה לבוז ולקלס כשממרום מעמדו הוא נטפל אל נינט, שבטח חולה-מתה על התוכנית שלו. נו, איפה המזדעקים?

  אבל נכון שאין בבחירה הזו כדי להעיד על בינתו של העם. הודיתי כבר קודם, נדמה לי, שמדובר בווישפול מצידי ושאולי בבחירות הבאות נראה עד כמה נמאסו על ה"עם" הניצול וההולכה שולל. זה כנראה לא יקרה ולכן לא נותר אלא להתנחם בשמחה לאיד ובגיחתו המפתיעה של הצדק עלי אדמות לנאמבר בלתי נשכח.

 • בטי בלום  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 1:07 pm

  שם סוף לטיעוני
  http://mixer.nana.co.il/Article/?ArticleID=88270&sid=49

 • אודי  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 5:09 pm

  ובטי
  את לא חושבת שהקטע בלפרגן לבחירה הזאת , היא התנשאות? יענו, וואלה מגיע להם לדפוק את המערכת, שילמדו פעם אחת

 • ג'נה  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 6:07 pm

  הזכייה של "כוכב נולד" היא תוצאת חוסר האכפתיות שלכם!
  רוב "האיטלקטואלים", האקדמיים", "המבינים" בוכים על אי זכייתה של החמישייה או כל תוכנית ברמה גבוה שנגעה בנו יותר מאשר נינט ושו"ת.
  זה רק סימבול משקף לחוסר אכפתיות של האוכלוסיה הבכינית של המיעוט "המבין" במדינתנו שלשלוח SMS לבחירת תוכנית העשור זה לא בשבילו.

 • בטי בלום  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 7:06 pm

  אם הייתי אומרת ש"כוכב נולד" היא חרא של תוכנית ועדיין ששה על בחירתה- אז אפשר היה להאשים אותי בהתנשאות. אבל אני חושבת שזו תוכנית נחמדה ביותר. לא חדשנית אבל גם לא נצלנית. אמנם מאוחר יותר נודע שטדי הפקות עשקו מכוכביהם העובריים את הכנסות המופע- אבל זו כבר בעיה אחרת שלא קשורה לתוכנית ולתכניה.
  אז לא, לא חושבת שזו התנשאות. אבל, כאמור, יש אימפקט מרנין לעובדה שדווקא זו הקטנה ניצחה את תוכניות השטן.

 • אודי  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 7:12 pm

  קטנה? צביקה הדר (עם סיגר) זה ממש כבר לא קטן
  אבל אני אוהב את הפרולטריון שבך

 • ללא שם  ביום נובמבר 18, 2003 בשעה 11:57 pm

  התחלת מזה שהעם לא כ"כ טיפש, המשכת בשימחה לאיד של דודו שילון וחבורתו והמשכת, במבוכה קלה, לסנגר על עצמך ולטעון שכוכב נולד היא תוכנית חביבה,
  בלי שאיפות קפיטלסטיות להתרחבות ולכיבוש.
  אני מבינה מה את מנסה לומר, את נורא רוצה להאמין שהעם מרד
  אפילו בלי להתכוון, הוא אמר את שלו ועכשיו דודו יפסיק לנשוך ארגנטינאיות כי העם לא נתן לו את הפרס.
  אם נסתכל על זה רגע אחד מנקודת מבט קצת פחות מתחסדת
  אז אין לי ספק שאת יודעת שלרוב ( לא אוהבת את המילה "העם" , פאק שלי )
  אין ממש את הרצון או הכוח באמת לחשוב על הדברים האלה.
  הוא זיפזפ בזיכרון שלו לטווח קצר, מצא טלויזיה – כוכב נולד, נזכר בגלגל"צ שטחנה לו את הראש עם נינט ואופס ישר לבחירה לא היה פה אקט של: "אני אראה להם", או של "הם לא יתנשאו עלי"
  זה שיצא מוצלח מבחינתך יופי טופי
  אבל שלא יהיו לך אשליות הרבה מהבוחרים אחרי הבכיות של דודו אמרו לעצמם "וואי, נכון, לא מגיע לו מסכן הוא עזר למסכנים, חבל שלא עזרנו לו להיבחר."
  בעיטות ומרידה זה מעולה אני נפעמת לראות שיש עוד אנשים שמוציאים אנרגיה על זה, אני לצערי כבר הפכתי אפטית לחלוטין. מרקס אמר שהמהפכה צריכה לבוא מהפרולטריון ויש פה מישהו שכבר הכתיר אותך ככזאת אז בהצלחה!
  אני מחזיקה לך הצבעות נראה מה יהיה בעשור הבא

 • בטי האדומה  ביום נובמבר 19, 2003 בשעה 2:19 am

  ואת הפיות האומרות עליי מתחסדת:
  מההודעה השניה שלי הבהרתי שאכן, העם (משועשעת מהשימוש במילה עם, חוש הומור כזה) כנראה לא גיבש תודעה מעמדית מהפכנית, לא הניף את נס המרד וכנראה מדובר בעננה שגרתית- ולא בעמוד האש, בכבודו.

  אבל,
  קודם כל, יש סיכוי קלוש שדווקא כן.
  שנית, כל מה שרציתי להצביע עליו היה העובדה שמבקרים רבים אימצו את הפרספקטיבה המוסדית והשמרנית על פיה יש משמעות עמוקה לבחירה הזו ומעבר לכך, שהבחירה הזו שערורייתית כי היא לא מתגמלת את החלוצים שביד אחת הדפו את יתושי האנופולס וביד השניה ניגנו על אקורדיון מצברוחטוב לחבר'ה.

  ואני אומרת (אם כבר אני רצה בסגנון פוליטי),
  שאיך שלא מסתכלים על זה- אין כאן שערוריה.
  או שזה נצחון השיטה השתיימית, שהמהפיכה התודעתית הנגזרת ממנה הפכה את הצופים למוטנטים בעלי זיכרון של דג זהב (וכאן מגיע הרגע שבו אני אומרת שימחה לאיד וצדק פואטי מפתיע)- או, וזה בהחלט התרחיש המועדף עליי, שזו התנגדות סובטילית ואולי אף לא מודעת ליחס המשפיל שבמשך עשר שנים היה מנת חלקם של הצופים, שכידוע, כשאומרים עליהם "מסעודות" אפילו לא טורחים לעשות את זה מאחורי גבם.

  אין שערוריה פרט לעובדה שטופז (בהשאלה) לא צפה את הבחירה הזו- ככה שאם כבר התחסדות, אז היא שייכת למופתעים שעובדים בשירות טיפוח האגו הטופזי (עדיין בהשאלה) שאומרים, "אוי, הבושה!".
  מה בושה?
  עכשיו באים?!
  האמנם בדור הנינט האשם?
  והיתכן שזה צמח יש- מאין?

  וחוצמיזה, אני באמת חושבת ש"כוכב נולד" היא תוכנית שלא סתם מבדרת את "העם" אלא גם מפיחה בו תקווה לעתיד חדש (שלוש נקודות), טוב יותר (סימן קריאה).

 • בטי בלום מתעקשת  ביום נובמבר 19, 2003 בשעה 5:20 pm

  http://mixer.nana.co.il/Article/?ArticleID=88471&sid=49

  ובכן, לא מיטב הנוער אלא כוחותינו, בשר מבשרינו, אלה שכן ידעו את פרעה והחליטו למלמל לעברו: קישינטוכעס יא צורר.

 • פוזי  ביום נובמבר 25, 2003 בשעה 8:21 pm

  לא קצת נסחפת עם הרעיון של בחירה מתוך תודעה מעמדית? אפשר לשמוח לאידן של מפלצות הרייטינג, אבל מכאן ועד ייחוס תכונות מהפכניות לקהל הבוחרים, המזוהה ברובו כך שמענו עם קוראי "פנאי פלוס", הדרך ארוכה מאוד.
  אני מבינה שחורה לך ההתנשאות של טופז ושילון, אלא שההתנשאות שלהם, מרגיזה ודוחה ככל שתהא, זוכה לשת"פ מלא מצידה של "מסעודה",שמנסה להבין מה את כותבת אבל כנראה לא כל כל מצליחה.
  עם כל הכבוד – את יכולה להתפלץ מהתגובות המתבכיינות של שילון את טופז,אלא שלי לא נראה שמסעודה איתך בענין הזה. לטופז היא אולי היתה מעניקה פרס ניחומים, אבל לחמישיה הקאמרית – מה זה בכלל?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: